Praha 8 zvyšuje bezpečnost přechodů pro chodce v ulicích Štěpničná a Davídkova

TitulekTitulekMěstská část Praha 8 úspěšně pokračuje v realizaci bezpečnostních opatření na svém území. Po nedávné instalaci bezpečnostních protismykových pásů v blízkosti přechodu pro chodce v ulici Žernosecká následovala realizace obdobných úprav také u přechodů pro chodce v ulicích Štěpničná a Davídkova.

Cílem těchto opatření je zvýšení bezpečnosti na rizikových přechodech pro chodce. Řidiči motorových vozidel jsou zde díky zdrsněnému povrchu vozovky nuceni zpomalit a věnovat zvýšenou pozornost dění na křižovatce, čím se podstatně snižuje nebezpečí srážky vozidla s chodcem.

Výše zmíněná místa byla vybrána na základě konzultace se zástupci městských organizací, kteří právě tyto přechody považují za nebezpečné z důvodů vysoké koncentrace motorových vozidel a chodců. Ulicemi Davídkova a Štěpničná ve všedních dnech proudí desítky dětí do nedaleké ZŠ Slovance.

Nová bezpečnostní opatření si pochvaluje také Roman Petrus, starosta Prahy 8: „Jsem rád, že městská část Praha 8 úspěšně realizuje bezpečnostní opatření na přechodech pro chodce. Věřím, že taková opatření snižují nejen rizika zranění, ale potenciálně i rizika smrtelných nehod, k nimž bohužel také dochází. V budoucnu budu realizaci podobných opatření podporovat i na dalších místech.“

Autor: KK