Změňte to: nová aplikace usnadňuje nahlašování závad

Magistrát hl. m. Prahy zprovoznil novou aplikaci změňte.to, která zjednoduší nahlašování a následné odstranění závad. Občané mohou podávat podněty týkající se veřejného prostranství, dopravy, městské zeleně a dalších oblastí.

Hlavní výhodou této aplikace je skutečnost, že při nahlašování konkrétních podnětů nebudou občané muset složitě pátrat po kompetentní organizaci, která daný typ podnětů řeší. Od této chvíle plně postačí, nahlásí-li svůj podnět právě přes aplikaci zmente.to. Brzké doručení podnětu kompetentní organizaci logicky také umožní rychlejší nápravu dané závady.

Jak aplikace „Změňte to“ funguje?

Po načtení webové stránky https://www.zmenteto.cz/ (s koncovkou pro uživatele zvyklé na českou národní doménu) anebo také https://www.zmente.to/ se uživateli zobrazí možnost výběru z několika oblastí, např. cyklisté, pěší, komunikace, městská zeleň atd. Klikne-li uživatel na danou oblast, zobrazí se mu další podrobnější nabídka kategorií, které mohou jeho podnět zahrnovat. Klikne-li tedy kupříkladu na oblast „cyklisté“, zobrazí se mu se mu mimo jiné kategorie „dopravní značky“, „značení cyklotras“, „nová cyklostezka“. Kliknutím na konkrétní kategorii se uživateli zobrazí krátký formulář s mapkou sloužící k lokalizaci podnětu. Zde dostává občan prostor pro stručný popis svého podnětu a zároveň může připojit také fotografii problematického místa. Po vyplnění a odeslání formuláře putuje podnět k příslušné organizaci.

Zmente.to představuje webovou stránku optimalizovanou také pro použití v mobilních telefonech a pro aplikace iOS i Android.

Více informací lze nalézt na webu Čistou stopou: http://www.cistoustopou.cz/…ve-okoli-326